Kāzu fotogrāfs Māris Arbidāns


Esmu Māris. Dzimis un audzis Sēlijā, šobrīd dzīvoju Ogrē. Jau gandrīz desmit gadus daru to, kas man dod visslielāko dzīves piepildījumu – es fotogrāfēju! Šajā vienmēr radoši īpašajā procesā esmu iekšā dziļi un no ❤️! Fotogrāfijas māksla mani uzrunājusi jau kopš bērnības, kad vēl šķirstīju ģimenes albumus. Tā pa īstam foto māksla mani aizrāva pēc vidusskolas, kad iegādājos savu pirmo fotoaparātu “ziepeni” ar 36 kadriem. Un tā viss sākās! Ar puķēm pļavā un mūsu kaķi!


Ja man jautā, ko tieši fotografēju, atbilde ir - cilvēkus! Bildēju visas tās vērtības un notikumus, kuru dēļ ir vērts dzīvot - laimi, mīlestību, prieku, ģimeni un draudzību. Mana pamatnodarbošanās ir kāzu fotosesijas (reportāžas), bet dažādībai un izaugsmei piedāvāju arī pāru, ģimeņu, kristību, gaidību (punču) un individuālās fotosesijas.

Priekš manis vislieliskākā foto studija? Tā ir Daba. Šeit ir viss, kas nepieciešams lieliskām un unikālām fotogrāfijām. Tiecos dabā un cilvēkā saskatīt ne tikai skaisto, bet arī neparasto. Palīdzu cilvēkiem kameras priekšā justies brīvi un nepiespiesti, ļauties šim procesam un ļoti būtiski, ka gala rezultāts nav tikai mans nopelns - mēs radām KOPĀ!


Tiekamies!

Kāzu fotogrāfs Māris Arbidāns. Portfolio fotogrāfija.

Biežāk uzdotie jautājumi


Cik ilgi jau strādā par kāzu fotogrāfu?

Fotogrāfija man aizrāva pēc vidusskolas, kad iegādājos pirmo ziepeni, toties profesionāli ar to nodarbojos jau kā 7 gadus. Man ir bijis tas prieks būt fotogrāfam vismaz 80 pāriem! :) 


Kāds ir tavs fotografēšanas stils?

Kāzu norisi fotografēju dokumentālā stilā, neiejaucoties procesos. Mans galvenais mērķis un uzdevums - ķert mirkļus, jūsējais - baudīt savu dienu! Izņēmums ir pāra fotosesija - tur gan jūs nedaudz pakoriģēšu, bet, pēc savas pieredzes saku, ka tas būs tā vērts!


Ar kādām izmaksām jārēķinās? Vai ir rezervācijas maksa?

Visu par cenām un rezervācijas maksām meklē šeit: https://www.arbidans.lv/cenas/


Ja man atceļas kāzas, vai atgūšū rezervācijas maksu?

Sākumā nodefinēsim, kas tad ir rezervācijas maksa? Tā ir garantija jums kā pārim, ka jūsu kāzu dienā es būšu ar jums, un garantija man - ka būsiet jūs! Šī nauda atgriežama tikai vienā gadijumā, ja es kā fotogrāfs kādu pamatotu iemeslu pēc nevaru veikt darbu, piemēram, saslimstu. Tā manā karjerā ir gadījies vienu vienīgu reizi (trīs reizes piesitu pie galda! :)) Šādā situācijā netikai atgriežu rezervācijas maksu tās pilnā apmērā, bet operatīvi palīdzu atrast fotogrāfu vietā! Savukārt, ja kāzas atceļ pāris, man ir tiesības šo rezervācijas maksu paturēt kā to paredz līgums.


Cik ātri var noskaidrot datuma pieejamību?

Sekundes laikā! Lūk mans datumu pieejamības kalendārs - https://bit.ly/3LnY550


Vai tiek noslēgta vienošanās?

Jā, protams. Līguma koncepts pieejams šeit sadaļā “Noderīgi” https://www.arbidans.lv/blogs/liguma-paraugs/ Neesmu papīru cilvēks, tāpēc līgums ir bez “sīkās drukas”, primitīvs, viegli saprotams un katrai situācijai pielāgojams.


Cik bilžu mēs saņemsim?

Grūti nosaukt precīzu bilžu skaitu, jo tas atkarīgs no vairākiem faktoriem - viesu skaita, cik diena ir piesātināta ar notikumiem utt. Tāds vidējais 50-70 bildes par vienu stundu. Pilnas dienās kāzās tiek atlasīts ap 700-900 bildes. Esmu no tiem fotogrāfiem, kurš ir par kvalitāti nevis kvantitāti! :)


Cik ilgā laikā mēs saņemsim bildes?

Piecu dienu laikā pēc kāzām jums nosūtīšu pirmo "tīzerīti" 10-20 bildes privātā, skaistā online galerijā. Savukārt pilnu albumu 3 menešu laikā. Bildes būs pieejamas visaugstakājā kvalitātē, pielāgotas gan internetam un sociālajiem tīkliem, gan drukai.


Vai visas bildes tiek apstrādātas?

Jā, visas bildes tiek noteikti apstrādātas! Tiek veikta rūpīga krāsu korekcija, kadrēšana, portretiem retuš. Mīlu melnbalto foto, tāpēc dažas bildes iemiksēju melnbaltajā versijā. Pirms to daru, pārim noteikti uzjautāju vai patīk!? Ja nepatīk, noteikti nelikšu!


Kur tu dzīvo un vai ir papildus izmaksa par transportu?

Dzīvoju tādā skaistā pilsētā kā Ogrē! :) Man ir savs transports kuru vienmēr izmantoju. Jā, ceļa izmaksas atsevišķos gadījumos tiek rēķinātas!  Vairāk par šo sadaļā “Cenas" - https://www.arbidans.lv/cenas/


Vai varu dabūt arī neapstrādātas bildes jeb RAW failus?

RAW failus neisniedzu! Tā ir mana mākslinieciskā vaļa, tāpēc nododu tikai savu gala rezultātu. Līdzīgi kā makslinieks - gleznotājs, kurš nodot vienu vienīgu savu unikālo gleznu, līdzi nedodot savas otas, krāsas vai skices.


Kam pieder bilžu autortiesības? Vai mēs varam ar bildēm dalīties? 

Saskaņā ar Latvijas Autortiesību likumu, bilžu autortiesības pieder fotogrāfam. Augsti vērtējot privātumu, pārim ir tiesības man lūg, lai bildes nepublicēju soc tīklos vai izstādēs.


JĀ!!! Tu esi mūsu istāis fotogrāfs! Ko darīt tālāk?

Man būs milzīgs prieks būt daļai no jūsu notikuma, tāpēc sazinies sev ērtākā formā spiežot zemāk uz "Kontakti"

Gaidīšu ziņu! :)


Seko Instagram


@arbidans.lv